מערכת לניהול חניונים

עם התקדמות הטכנולוגיה נראה שתהליכים רבים עוברים אוטומציה לטוב ולרע ועמוד זה דן במערכת אוטומטית לניהול חניונים. כנראה שבמקרה של חניונים אשר נותנים מענה למאות ואפילו אלפי אנשים ביום, ככל שהמערכות מתקדמות ואוטומטיות יותר, נחסך כוח אדם אשר עושה עבודה מונוטונית וכך גם חוסך כסף לבעל החניון. אם אתם בעלי חניון ישנן כמה מערכות ואוטומטיות שכדאי שתכירו.

ניהול חניונים – מה הבעיה?
ואיך מערכת לניהול חניונים פותרת אותה

על פניו חניון יכול להיות נטוש ואנשים יכנסו ויצאו ממנו, אך זאת לא מתאפשר עבור חניונים בתשלום או חניונים של מקום מסודר שכן יש צורך במשימות ניהול ותחזוק כדוגמת פתיחה וסגירה של החניון, ניקיון, מעקב אחר המצלמות או אבטחה מסוג אחר וכדומה. משימות אלו ואחרות הופכות את ניהול החניון לעבודה שדורשת תשומת לב וזמן מצד מנהל החניון ולכן לעיתים נוח מאוד לבחור להעביר את ניהול החניון לחברה חיצונית.

תכנון חניון על ידי חניוני מאיה

ניהול חניון בשילוב מערכת לניהול חניונים

בחניוני מאיה כבר ברור שעל מנת לנהל חניון בצורה יעילה יש להשתמש בין היתר במערכות אוטומטיות לניהול חניונים. למערכות יש הרבה יתרונות אשר גורמים לכך שמנהלי חניון רבים כן בוחרים לשלב אותן בחניון שלהם ולנצל את כל היתרונות שלהם.

  1. חסכון בכסף – מערכות הפעלה אוטומטיות לניהול חניונים פעמים רבות מחליפות כוח אדם ובכך חוסכות כסף למנהל החניון אשר מעסיק את העובדים.
  2. נוחות למשתמש – אנשים שמגיעים לחניון לא מגיעים לבלות בחניון אלא בעצם כדי להחנות את הרכב שלהם לקראת המקום שבהם באמת רוצים להגיע אליו. לכן חשוב שהחוויה תהיה נוחה ומהירה וכיום ברור כי מערכות אוטומטיות מהירות יותר משירות אדם ולכן יש בהן יתרון גם עבור הלקוחות.
  3. משתפרות ומשתדרגות – בעוד לרוב על מנת לשפר ולשדרג עבודה ומענה של אדם יש להעסיק מישהו אחר במקום או לשנות את ההדרכה או ההכשרה, מערכות אוטומטיות יכולות פשוט להתחלף באחרת ולייעל את פעילות החניון במהירות ובקלות.
  4. מעקב על החניון – כאשר משתמשים במערכות חכמות הן לרוב כוללות מעקב ותיעוד של הנעשה לחניון. אלו עוזרים בהמשך להבין מה מתרחש בחניון וכיצד אפשר ליעל ולשפר את הניהול שלו כדי לחסוך עלויות, למשוך לקוחות ובאופן כללי לשפר אותו.

מערכות לניהול חניונים

על מה אנו בעצם מדברים כאשר מדברים על מערכות אוטומטיות? בגלל שאנו בחניוני מאיה מתעסקים בתחום כבר שנים רבות אנו מכירים פתרונות רבים וחדשניים שמייעלים את ניהול החניון ומקלים על כל מי שלוקח חלק בדבר. הנה הסבר כללי על כמה סוגים של מערכות נפוצות כיום לשימוש, יכול מאוד להיות שנמצא משהו שרלוונטי אליכם.

ישיבת צוות של חניוני מאיה

מערכת לניהול חניונים
ששולטת בכניסה וביציאה

הבידוק הביטחוני כנראה שבינתיים לא יוחלף במערכות אך לפחות פתיחת וסגירת השער ליוצאים ולנכנסים כבר יכול להתבצע באופן אוטומטי מלא. שערים אוטומטיים מאפשרים לדוגמא פתיחה רק לאחר הוצאת כרטיס, זיהוי לוחית רישוי שעבורה שולם התעריף לחניון ופתיחת השער ליציאה וכן זיהוי אוטומטי עבור אופני תשלום נוספים כמו פנגו או סלופארק. המערכות מייעלות את הכניסה והיציאה ומורידות את העומס שעשוי להיווצר בנקודות אלו בחניון.

מערכות לניהול חניונים
עם מערכת סימון חניות פנויות

ישנן מערכות חדשניות שמותקנות בחניות בחניון ובעצם מזהות האם חונה רכב או אם החניה פנויה. המערכת יודעת לאותת לנהגים המסתובבים בחניון היכן יש חניה פנויה לדוגמא על ידי נורות הממוקמות מעל החניות ומאירות בירוק אם החניה פנויה, באדום אם החניה תפוסה ולדוגמא בכחול אם מדובר בחניית נכים. רבים מהנהגים יוכלו לשתף שמדובר בשינוי משמעותי אשר חוסך זמן ועצבים על הסתובבות בחניון ומציאת מקום פנוי.

מערכת-אוטומטית-לניהול-חניונים

מערכת לניהול חניונים
שעוזרות לעקוב אחר החניון

בגלל שהחניון יכול להיות נטוש למשך שעות רבות מכוח אדם של ניהול החניון, מנהלים רבים בוחרים להתקין מצלמות אשר מנטרות את המקום ומאותתות לבעלי החניון על הנעשה בו. מערכות אוטומטיות המסייעות במעקב אחר הפעילות בחניון מייתרות את כוח האדם שצריך להוציא על ניטור והסתובבות בחניון ומאפשרות למנהלי החניון לדעת בדיוק מה קורה בכל רגע נתון ולהתריע על בעיה.

מערכת לניהול חניונים הכוללות
מערכות אוטומטיות לתשלום

בסופו של דבר האינטרס של בעלי החניון הוא שהלקוחות בחניון ישלמו, ולכן יש להם גם אינטרס לעשות את התשלום נוח ומהיר. מכונות תשלום אוטומטיות ומהירות הן בדיוק מה שמשיג את האינטרס הזה עבור הן לקוחות החניון והן בעליו. במיוחד כאשר המערכת מקושרת לשער היציאה, ניתן להפוך את כל חווית התשלום והיציאה למהירה ונוחה כך שהלקוח ירצה לחזור לחניון.

מערכת תשלום אוטומטי

מערכות לניהול כללי

המערכות שתוארו לעיל הן מערכות ספציפיות שנותנות מענה ופתרון מעולה לבעיות שניהול חניון מעלה. יתרה מכך, חשוב שתדעו שישנן גם מערכות מתקדמות אשר מרכזות את כל התהליכים האוטומטיים בחניון ונותנים לבעלי החניון שליטה נוחה ופשוטה בכל המתרחש. המערכות הללו חכמות ופשוטות לתפעול ומנהלי חניון טובים יתקינו אותן על מנת לייעל את כל המתרחש.

 

את ניהול החניון צריך להשאיר לחברה מקצועית שמתמחה בכך, ואנו בחניוני מאיה – תפעול חניונים בדיוק מה שאתם צריכים. אנו מציעים שירותים מלאים החל מניהול החניון (הן בעזרת כוח אדם והן בעזרת מערכות אוטומטיות), דך שיפוץ ובניית חניונים וכן סיוע בהחלטות הנוגעות לניהול החניון ולהתנהלותו. עם ניסיון של למעלה מ-15 שנים תקבלו סיוע מקצועי ואמין שיקל עליכם מאוד בניהול החניון וישפר משמעותית את החוויה של הלקוחות שלכם.

שאלות נפוצות

ישנו מגוון רחב של מערכות אוטומטיות אשר נותנות מענה להליכים ספציפיים או לשילוב של כמה הליכים. ביניהן תוכלו למצוא לדוגמא מערכות לתשלום, לכניסה וליציאה, מערכות למעקב ומערכות ניהול כללי.

על פניו הן מחליפות די הרבה ממנו, אך בסופו של דבר כן צריך אנשים שמבינים במערכות על מנת שיוכלו לנהל אותן ולבקר את הפעילות שלהן. זה בסדר אם אתם לא מבינים במערכות אך אם אתם מחליטים להתקין אותן כדאי להיוועץ ולהיעזר בחברת ניהול חניונים כדי למצות וליעל את השימוש.

למערכות האוטומטיות יש יתרונות רבים כדוגמת חסכון בכסף שיוצא על כוח אדם שהן מחליפות, יעילות ונוחות של תפעול החניון, מעקב אחורה על הנעשה בחניון לצורך שיפור וייעול ועוד… בסופו של דבר, העולם כולו מתקדם לאוטומציה וכך גם החניונים צריכים.

פניה לחברה שמתמחה בניהול חניונים תסייע לכם להבין בצורה הטובה ביותר מה אפשרי ומה נכון לחניון שלכם. ישנן מערכות שמתאימות לכל סוגי החניונים וכאלה שפחות ולכן כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע.

דילוג לתוכן