בניית חניון - חניוני מאיה

בעיית החניה במדינת ישראל כבר מזמן הפכה לכאוטית, ואפשר לומר שמדובר על אחת הבעיות המטרידות ביותר ומפה מגיעה החשיבות של בניית חניון. לכל אחד מאיתנו יצא להגיע לפגישה או לסידורים, לקחת טווח ביטחון מספיק מבחינת זמן בגלל הפקקים, ואז להגיע ולקלוט שאין לו איפה לחנות. כמות כלי הרכב שעולה על הכביש בישראל גדלה משנה לשנה, אבל שטח המדינה לא גדל, ולכן אין יותר מקומות חנייה לכל כלי הרכב הללו. הפתרון שנראה הכי יעיל הוא חניונים גדולים ומרכזיים. החניונים הללו נמצאים ליד מוקדי תחבורה ציבורית או במרכזים מסחריים גדולים. כיום, עסק או חנות שנמצאים באחד ממרכזי הערים הגדולות ושאין להם חנייה משלהם, מפסידים הרבה מאוד לקוחות. אנשים כבר הבינו את המצב, והם לא מוכנים לצאת מהבית אם הם לא בטוחים שתהיה להם חנייה בחנות שאליה הם נוסעים.

למה חשוב לבנות חניון?

כפי שאמרנו, בניית חניון הפכה לסטנדרט מתבקש בכל מרכז מסחרי, קניון, מבנה משרדים, וכמובן מבנה מגורים שנבנים כיום. יותר מזה, ישנם גם לא מעט מבנים כאלו שנבנו בעבר ללא חניות, וכיום מבצעים בהם פעולות של הקמת חניון, כי המצב בלתי נסבל. אם אתם רוצים שיגיעו אליכם לקוחות, אתם חייבים לבנות חניון. ברגע שיהיה לכם חניון נעים, נקי, ומזמין, אנשים יגיעו אל העסק שלכם לקניות, וגם יחזרו אליו שוב. בקיצור, אל תקלו ראש בחניה – זו הפכה להיות נקודה סופר חשובה שיכולה להביא או להרחיק לקוחות.

תכנון חניון על ידי חניוני מאיה

מהי המורכבות בבניית חניון?

אולי חניון נראה לכם דבר פשוט, בסך הכל אזור תת קרקעי עם מחסום ופסי צבע על הרצפה. זו טעות נפוצה של הרבה אנשים, שחושבים שלבנות חניון זה לא דבר מאוד מסובך. אבל חשוב לדעת שבניית חניון היא עניין די מורכב, ושחייבים להשאיר אותו לאנשי מקצוע שזה תחום העיסוק שלהם. למה? כי חניון חייב להיות מואר ומאוורר ככל האפשר, גם אם הוא חניון תת  קרקעי, כדי שאנשים לא יימנעו מלחזור אליו. בנוסף, הזוויות של הקירות והרצפה חייבות להיות נכונות, הסימונים, השילוט, מצלמות האבטחה, המחסומים, וויסות התנועה חייבים להיות מתוכננים היטב. אחרת, כל החניון יהפוך לכאוס אחד גדול ברגע שיהיו בו יותר מ- 3-2 מכוניות.

בניית חניון 4

איך מתחילים?

בניית חניון, כמו כל בנייה, חייבת להתחיל מקבלת אישורים והבנה של מה אפשר לבנות ואיך מול רשויות התכנון והבנייה המקומיות. אחרי שצלחתם את המכשול הזה, צריך להתחיל לתכנן איך החניון ייראה בפועל. השלב הזה הוא שלב סופר חשוב, שאסור לזלזל בו. יש לא מעט נקודות חשובות שחייבים לשים אליהן לב כאשר מתכננים את החניון: צריך לדאוג שהכניסה לחניון והיציאה ממנו יהיו חלקות ולא ישבשו את כל התנועה ברחוב, צריך לדאוג למקומות חנייה לרכבים גדולים, רכבים קטנים, ורכבי נכים, צריך לחשוב על האנשים שחנו וצריכים לצאת ברגל אל היעד שלהם, להנגיש את החניון, וכמובן לחשוב על ויסות התנועה ומצבי עומס.

בניית חניונים 3

הבנייה בפועל

שלב הבנייה בפועל הוא השלב שבו כל התוכניות מתחילות לקרום עור וגידים, והשרטוטים על הניירות הופכים לחניון אמיתי. אין ספק שמדובר על השלב הקשה ביותר, שבו יש הרבה רעש, לכלוך, ובלגאן, אבל תאמינו לנו שמשתלם לחרוק שיניים, כי בסופו של דבר חניון הוא שדרוג ענק. תוך כדי הבנייה צריך לדאוג שמסמנים את מקומות החניה והנתיבים כמו שצריך, שהתאורה יעילה ומאירה את החניון, שמתקינים שילוט ברור ונוח, כאן תצטרכו להחליט האם אתם רוצים שילוט דיגיטלי או רגיל, האם אתם רוצים סימון של מספר מקומות החניה הפנויים, ועוד, וכמובן שלקראת סוף העבודה גם מתקינים מערכות נוספות כמו מצלמות אבטחה, חיישנים לגילוי שריפות, ועוד.

שיפוץ חניון על ידי חניוני מאיה

כמה עולה בניית חניון?

מן הסתם, מה שמעניין אתכם בשורה התחתונה זה מהי עלות הקמת חניון. מדובר על שאלה שקשה למצוא לה תשובה אחת, מכיוון שהמנעד כאן ענק, ויש המון משתנים שיכולים להשפיע על המחיר. למשל, עלות בניית חניון תת קרקעי תהיה מן הסתם גבוהה יותר מהעלות של בניית חניון בשטח פתוח. שאלות נוספות הן מה גודל השטח ומספר מקומות החניה, רמת המורכבות של העבודה, ועוד.

סיכום

בניית חניון היא ללא ספק השקעה משתלמת מאוד. עם זאת, מדובר על אירוע מורכב, ואנו ממליצים בחום להיעזר באנשי מקצוע.

חניוני מאיה

חברת חניוני מאיה היא אחת החברות הוותיקות והמובילות במדינת ישראל בעולם החניונים. החברה מתעסקת בתפעול, שיפוץ, ניהול, בנייה, אחזקה, ותכנון של חניונים כבר קרוב ל- 20 שנה. אין ספק שלאורך השנים הארוכות נצבר בחברה הרבה מאוד ידע מקצועי וניסיון בהתמודדות עם שלל מצבים. החברה מציעה את השירותים שלה תוך הקפדה על מענה איכותי ללקוח, עמידה בשלל תקנים וסטנדרטים, ועבודה מול רשויות וגופים כמו כיבוי והצלה, משטרת ישראל, ועוד. אחד השירותים הכי משמעותיים של החברה הוא חדרי הבקרה שלה. כלל החניונים של חברת מאיה חניונים מצולמים במצלמות אבטחה, כאשר בחדרי הבקרה יושבים אנשי צוות שמשגיחים על המצלמות 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. זה אומר שיש תמיד מי שזמין לטיפול מיידי בכל בעיה או עניין שצצים באחד החניונים. עבודה עם חברת מאיה חניונים תבטיח לכם ראש שקט, ותחסוך לכם לא מעט זמן, אנרגיה, וכאבי ראש.

שאלות נפוצות

כאשר מדובר על חניון תת קרקעי, אנו רוצים להשקיע בתאורה חזקה וטובה מכיוון שהמנורות הן מקור האור היחיד בחניון, ומכיוון שאנשים לא חשים בנוח במקומות חשוכים. מצד שני, אנו לא רוצים שהמנורות יהיו זוללות אנרגיה או שיחממו את החניון. המשתנים הללו מובילים אותנו להמלצה על נורות לד, שהן עוצמתיות, חסכוניות באנרגיה, ולא מחממות.

בנייה של חניון היא ללא ספק צעד חשוב ומבורך, אבל היא רק הצעד הראשון. חשוב מאוד להקפיד על המשך ניהול שוטף ותחזוקה של החניון, תך הקפדה על פרטים. אחרת, החניון יהפוך למוזנח, ואנשים יימנעו מלהגיע אליו, וכל ההשקעה שלכם תרד לטמיון.

אין ספק שאחזקת חניון היא אירוע לא פשוט, מכיוון שיש בו הרבה מערכות אוטומטיות ומתקדמות שחייבות להמשיך לפעול. זאת כמובן חוץ מענייני ניקיון ואחזקה שוטפת כמו צביעה. כדאי שתכירו את האופציה לפנות לחברה לניהול חניונים, שתעשה עבורכם את העבודה ותחסוך לכם הרבה כאבי ראש.

גם אם אתם עם תקציב נמוך, ולא יכולים להרשות לעצמכם את כל השכלולים שיש, אנו ממליצים בחום לא לוותר על מערכות לכיבוי אש. כלי רכב הם דבר דליק, וכל ניצוץ קטן יכול להפוך במהירות לשריפה חמורה חלילה. התקינו חיישני גילוי וכיבוי אש, ותאמינו לנו שלא תתחרטו על זה.

דילוג לתוכן