חניוני מאיה- מומחים באחזקת חניון

כנראה שאין בן אדם אחד בכל מדינת ישראל שלא חווה בעצמו את בעיות החניה הקשות שיש לנו כאן. אין מישהו שלא היה חייב להגיע בדחיפות למקום כלשהו: ישיבת עסקים, טיפול רפואי, או סתם קפה עם חברים, ולא קלט רגע לפני השעה שבה קבעו שפשוט אין לו איפה לשים את הרכב שלו. מספר כלי הרכב בישראל הולך ועולה משנה לשנה, אבל כמות החניות והמקום הפנוי לא גדלים בהתאמה. מסיבה זו אנו רואים יותר ויותר חניוני ענק במרכזי ערים ובנקודות מרכזיות שקרובות לתחנות רכבת או מוקדי תחבורה ציבורית. כבר מזמן הבינו שאי אפשר לייצר לכל אחד מקום חניה אישי בדיוק במקום שבו הוא נפגש עם השותפים העסקיים שלו, ולכן מנתבים את האנשים לחנות בחניונים הגדולים, ומהם להמשיך בחבורה ציבורית, ברגל, או באופניים, אל היעד הסופי שלהם. מסיבה זו, עולם החניונים הולך וצומח במהירות, במיוחד באזורים שבהם יש קשיי חניה, והופך להזדמנות כלכלית מעניינת וכדאית במיוחד. אם אתם מתעניינים בתחום, כדאי שתמשיכו לקרוא את המאמר הזה. הכנו כאן עבורכם סקירה מקיפה שבה נלמד מה כוללת אחזקת חניון.

אחזקת חניון

אם עד היום בכניסה לחניון פשוט לחצתם על הכפתור שמוציא לכם את כרטיס החניה ונסעתם פנימה בתקווה למצוא מקום פנוי, בתור מנהלי חניון צריך להבין את המערכת שחייבת לרוץ כדי שכל זה יקרה באופן חלק. כמו כל דבר אחר, כאשר החניון מתנהל בצורה טובה ויעילה, הצרכן בקצה לא מרגיש שום דבר, וזה הכי טוב. אבל ברגע שדברים מתחילים לחרוק, החונים מרגישים את זה מהר מאוד.

תחזוקה וניקיון של חניון

הדבר הבסיסי ביותר שנכלל באחזקת חניון הוא דאגה לסדר ולניקיון בחניון, כאשר אם החניון פתוח ולא מקורה אז תידרש קצת יותר עבודה. ניקיון הוא לא משימה מאוד מסובכת, מכיוון שאנשים לא מתעכבים בחניון, אלא רק עוברים דרכו, אבל אנו עדיין רוצים שהוא יהיה נקי ונעים. אנשים לא רוצים לחנות במקומות מטונפים. תחזוקה מחייבת אותנו לדאוג שמשטח החניה, אספלט או כל משטח אחר, יהיה ישר ותקין בלי בורות, חורים, או סדקים. דבר נוסף שצריך להקפיד עליו הוא צביעה של כל הסימונים שיש בחניון מדי פעם: קווי החניה, החיצים, ועוד.

אחזקת חניונים ע״י חניוני מאיה

מערכת תשלום וגבייה כחלק מהאחזקת חניון

החניון הוא עסק כלכלי שצריך להניב רווחים ולהכניס לכם כסף בסוף היום. קודם כל צריך לחשוב על דרך שבה הלקוחות שלכם יוכלו לחנות. ההמלצה שלנו היא לדאוג למספר אפשרויות תשלום, כך שכולם יוכלו להסתדר בקלות, גם אנשים שלא ממש נגישים לטכנולוגיה ולא יודעים להתעסק עם תשלום מקוון. אתם צריכים לדאוג שהמערכת הזו תהיה מחוברת לתוכנה של ניהול החשבונות, ושתהיה לכם אפשרות לפלח את הנתונים ולנתח אותם, כך שתבינו איך ואיפה אפשר להשתפר ולהתייעל. חוץ מזה, כמובן שצריך לדאוג לאכיפת התשלום, כדי שאנשים לא יוכלו לחנות ולצאת מהחניון בלי לשלם על החניה. 

מערכת תשלום אוטומטי

אבטחה ובטיחות בחניון

רכב הוא דבר שעולה לא מעט כסף, ולכן בעלים של רכב רוצה להפקיד אותו במקום שברור לו שהוא שמור ובטוח, ושבו הסיכוי שיפגעו ברכב שלו או יפרצו אליו הוא הכי קטן. מבחינת אחזקת חניון זה אומר שכדאי מאוד להתקין מערכת של מצלמות אבטחה שתכסה את כל שטחי החניון, ושתתעד את כל מה שקורה בו. כך, אם יתרחש אירוע בחניון, אפילו רכב שדפק רכב תוך כדי נסיעה ברוורס, תוכלו לשלוף במהירות ובקלות את התיעוד המדויק. אין צורך לומר שמצלמות אבטחה מרחיקות פורצים וגנבים. מלבד עניין האבטחה, יש גם את עניין כיבוי האש. בסופו של דבר, רכב הוא דבר סופר דליק, שיכול להתלקח בשניות. כיום יש מערכות מתקדמות לניטור וכיבוי אש, שיכולות למנוע דליקות רציניות באופן יעיל.

מסכי הבקרה של חדר הבקרה של חניוני מאיה

מערכות אוטומטיות בחניונים

אחזקת חניון מודרני דורשת מערכת אוטונומית שמתפעלת את החניון באופן שגרתי. אנו מתכוונים כאן למצלמות שמזהות את כלי הרכב ופותחות את המחסום, לחישוב האוטומטי של זמן החניה של כל רכב, מה שכמובן משליך על העלות, ועוד. מדובר על מערכות קיימות, ולא צריך להמציא את הגלגל, אך חשוב מאוד להתקין אותן כדי לעמוד בסטנדרט הקיים ולחסוך את הצורך בשומר שיהי נוכח במקום כל הזמן.

מערכת-אוטומטית-לניהול-חניונים

סיכום

כמו שבטח כבר הבנתם, אחזקת חניון היא לא דבר שאפשר לעשות ‘תוך כדי’. זה סיפור שדורש הרבה תשומת לב, הבנה, ידע מקצועי, ניסיון, תשומת לב לפרטים, ובעיקר הרבה זמינות. אם אין לכם ניסיון רב בתחום, היינו ממליצים לכם לעבוד מול גוף שעוסק בתחום ושיוכל לדאוג לאחזקה השוטפת באופן יעיל.

אחזקת חניון עושים רק בחניוני מאיה

חברת חניוני מאיה עוסקת קרוב ל- 20 שנה בכל מה שקשור לחניונים ולחניות. החברה מתכננת, בונה, מתחזקת, מנהלת, מתפעלת, ומשפצת חניונים, ובאופן טבעי יש בה המון ניסיון וידע מקצועי. במאיה חניונים תוכלו למצוא שירות מצוין ברמה גבוהה, תוך הקפדה על כל התקנים הדרושים. אחד היתרונות הגדולים של החברה הוא חדרי הבקרה שלה – כל החניונים שבניהול החברה מחוברים למערכת של מצלמות אבטחה, שמפוקחת 24 שעות ביממה. כך, הצוות המקצועי של החברה יכול לתת מענה מהיר ויעיל לכל אירוע שצץ. החברה מורגלת בעבודה מול הגופים הרשמיים והרשויות, והניהול שלה יחסוך לכם לא מעט זמן, אנרגיה, וכאבי ראש.

שאלות נפוצות

התשובה פשוטה מאוד, מדובר על גוף מקצועי עם המון ידע וניסיון. כמו בכל דבר בחיים, יש חובבנים ויש מקצוענים. להיות חובבן זה באמת דבר נחמד, אבל אם אתם רוצים לעלות לליגה של הגדולים, ולהפוך את החניון שלכם לעסק מכניס, כדאי לפנות למקצוענים.

אנו ממליצים לכל אדם שיש בבעלותו חניון לעבוד מול חברה מקצועית שעוסקת בתחום ויכולה לשדרג את החניון בכמה רמות. אם אתם משקיעים בלי ניסיון והבנה בתחום, אז ההמלצה שלנו תקפה פי כמה וכמה.

אנשים לא נמצאים בו יותר מדי? אז אולי תתפלאו לשמוע, אבל התשובה היא כן. האמת שזה לא כזה מפתיע, כנראה שגם אתם הייתם מעדיפים לחנות בחניון מקורה, מסומן, ומסודר, ולא על משטח עפר חשוף בלי סימונים, נכון?

האמת היא שמדובר על שאלה לא פשוטה. חניון הוא בהחלט נכס משמעותי, ואנו לא יכולים לסמוך על כל אחד שטוען שהוא מבין בתחום ולתת לו לנהל לנו את החניון. אנו ממליצים לכם קודם כל לחפש חברה גדולה ומוכרת, עם שם ידוע בתחום החניונים. נסו להיפגש עם נציגים של כמה חברות, ותתרשמו מההצעות שלהם, ומהרזומה של החברה. חשוב לבחור בחברה עם קבלות וניסיון מעשי. בנוסף, תמיד אפשר להיעזר בהמלצות.

דילוג לתוכן